Małgorzata Zielińska

Ukończyłam Akademię Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Wychowania Muzycznego. Zdobyłam ponadto kwalifikacje z zakresu zarządzania oświatą (Uniwersytet Warszawski, Wydział Pedagogiczny), a także z zakresu finansów (Akademia Finansów) oraz funduszy europejskich (Akredytowany konsultant Funduszy Europejskich). Ta ostatnia kwalifikacja pozwoliła mi na szereg działań z zakresu pozyskiwania funduszy europejskich w obszarze oświaty. Współpracowałam zatem ze szkołami podstawowymi, gimnazjami i szkołami ponadgimnazjalnym na terenie woj. mazowieckiego i śląskiego, a także realizowałam otwarcie nowego kierunku na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. W ramach jednego z projektów organizowałam działania polegające na przygotowaniu i przeszkoleniu 2500 nauczycieli wychowania przedszkolnego w związku ze zmianą ustawy o systemie oświaty i wejściem w życie nowej podstawy programowej. Ponadto prowadzę zajęcia z zakresu Zarządzania Oświatą na studiach podyplomowych, Wydział Pedagogiczny Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.

Z przedszkolem związana jestem w sposób oczywisty od samego początku. To w 2012 r. udało się nam pozyskać środki na rozpoczęcie działalności punktu przedszkolnego EUROMISIE w Dębem Wielkim, który w dwa lata później przeszedł „metamorfozę” i działa do dzisiaj jako Niepubliczne Przedszkole. Moje kwalifikacje i doświadczenie wykorzystuję w przedszkolu, gdzie od 2014 r. pracuję jako Dyrektor.

Zawsze zależało mi na stworzeniu miejsca dla dzieci przedszkolnych nie idealnego, ale normalnego. Miejsca, gdzie przedszkolaki będą miały poczucie bezpieczeństwa, gdzie będą miały warunki do rozbudzania kreatywności i ciekawości świata ich otaczającego, że nie będą bali się zadawać pytań, że zawsze znajdą wsparcie u dorosłych, bo przecież przedszkole, w którym dzieci przebywają większą część dnia powinno być takim „drugim domem”.

W przedszkolu pełni funkcję Dyrektora

Positions: Dyrekcja